TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

KOLEJNY, UDANY JARMARK BOŻONARODZENIOWY ZA NAMI!
DSC00170.JPG

17 grudnia 2017 r., w świetlicy wiejskiej w Stanowicach odbył się kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanowicach. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor, Barbara Smyk, która powitała zaproszonych gości – Burmistrza Strzegomia, pana Zbigniewa Suchytę, Radnego Rady Miejskiej, pana Piotra Szmidta, Sołtysa wsi Stanowice, panią Zdzisławę Dmytrarz, rodziców, babcie, dziadków, nauczycieli i pracowników szkoły. Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.
Tegoroczny program artystyczny rozpoczął występ grupy maluchów z przedszkola pod kierunkiem pań: Ewy Chmielińskiej i Marioli Piech zatytułowany „Świąteczne wspomnienia”. Mali artyści zaprezentowali się wspaniale i otrzymali gromkie brawa.
Następnie wystąpiły dzieci z „zerówki”, które pod opieką p. Kazimiery Szmidt przygotowały przepiękne przedstawienie zatytułowane „Świąteczne zmartwienie Śnieżynek”. Pomimo młodego wieku po artystach w ogóle nie było widać tremy – pięknie recytowali i tańczyli perfekcyjnie odgrywali role.
A potem swój program Bajkowe Jasełka zaprezentowali uczniowie szkoły podstawowej, których przygotowała katechetka, p. Małgorzata Mądrzak. Młodzi aktorzy z godnością i szacunkiem przypomnieli zebranym wydarzenia sprzed 2000 lat. Wspólnie z zebranymi zaśpiewali kolędy, którym akompaniował pan Ernest Koryniarz – organista ze Świebodzic.
Po prezentacjach artystycznych głos zabrał Burmistrz Strzegomia, pan Zbigniew Suchyta, który złożył wszystkim zebranym piękne życzenia świąteczne i wyraził swoje uznanie dla występujących artystów.
Następnie odbyła się licytacja przepięknych, ręcznie robionych ozdób świątecznych. Tradycyjnie, poprowadził ją niezawodny pan Piotr Szmidt, a Rada Rodziców zaprosiła na słodki poczęstunek. Można było także zakupić los na loterii fantowej. Część fantów została przygotowana przez uczniów w czasie lekcji plastyki prowadzonych przez panią Joannę Dolińską. Także rodzice dostarczyli piękne ozdoby świąteczne.
Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania pani dyrektor Barbara Smyk podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do Rady Rodziców. Doceniła jej wkład i zaangażowanie w organizację tego pięknego, ale wymagającego ogromnej pracy przedsięwzięcia, które corocznie integruje społeczność lokalną i wprowadza w magię nadchodzących świąt.

004.jpg 006.jpg

011.jpg 019.jpg

025.jpg 032.jpg

033.jpg 036.jpg

042.jpg DSC00097.JPG

DSC00108.JPG DSC00113.JPG

DSC00119.JPG DSC00150.JPG

DSC00163.JPG DSC00176.JPG

037.jpg

Relacja: Małgorzata Mądrzak, Joanna Dolińska - dziękujemy!
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 20.12.2017, 21:49komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews