TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Kuba - chłopak "na medal"!
pangea18 (12).JPG

Konkurs Matematyczny PANGEA, którego patronem merytorycznym jest Międzynarodowa Szkoła Meridian, rokrocznie przeprowadzany jest w wielu krajach Europy, także i w Polsce. Ma na celu rozwijanie matematycznych pasji i odkrywanie talentów. Organizowany w dwóch etapach: szkolnym i finałowym, stanowi duże wyzwanie dla adeptów królowej nauk.
W PSP im. Jana Brzechwy w Stanowicach swoich sił spróbowało kilkunastu uczniów, którzy, w tym roku po raz pierwszy, rozwiązywali zadania konkursowe w szkole on - line. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki, licząc na sukces i szansę na udział w kolejnym etapie. Sztuka ta udała się uczniowi klasy VII, Jakubowi Abramkowi, który został zaproszony do stolicy na finałową rozgrywkę. Godnym podkreślenia jest fakt, iż był on jedynym reprezentantem ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Strzegom.
6 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbył się wielki finał tego prestiżowego konkursu. Jakub udał się tam w towarzystwie swoich rodziców, którzy wiernie mu kibicowali. Uczeń zmagał się z trudnymi zadaniami i z walki tej wyszedł zwycięsko. Siódmoklasista odniósł życiowy sukces, uzyskując tytuł laureata oraz brązowy medal. Znalazł się w gronie najlepszych uczniów w swojej kategorii w Polsce. Wielka satysfakcja dla ucznia, splendor dla szkoły i duma dla rodziców .
Wielkie słowa uznania należą się Kubie, ale także jego mentorce, opiekunce merytorycznej, nauczycielce matematyki, pani Annie Blach, która rozbudzała w nim motywację do pracy i pozwalała czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.
Sukces młodego stanowickiego matematyka pokazuje, że jeśli ma się pasję, trzeba jej się poświęcić bez reszty, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
Kubie serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, a rodzicom gratulujemy utalentowanego syna.
Dziękujemy także Radzie Rodziców naszej placówki, która dofinansowała wyjazd ucznia.
Przyłączamy się do gratulacji i życzymy dalszych sukcesów!

pangea18 (5).jpg

Informacja: Barbara Smyk (dyrektor ZSP Stanowice im. J. Brzechwy) - dziękujemy!

Dodał: Piotr Szmidt, dnia 10.04.2018, 20:14komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews