TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Sobótki, czyli „Powitanie Lata” w tradycji ludowej
001 (1).jpg

29 czerwca br. dzieci z PP w Stanowicach obchodziły „Powitanie Lata”. Nawiązując do tradycji ludowej, pod hasłem sobótek świętojańskich, wszyscy wspólnie tańczyli i bawili się przy ognisku, dźwiękach gitary i biesiadnej muzyce.
Pogoda dopisała! Dopełnieniem radosnego spotkania był poczęstunek. Każdy mógł skosztować pysznych kiełbasek, pieczonych ziemniaków z masełkiem, świeżego pieczywa i ogórków z domowej spiżarni.
Był to również czas poszukiwań szczęścia i miłości, czyli kwiatu paproci. Mamy nadzieję, że Dagmarka, która go odnalazła będzie cieszyła się szczęściem i powodzeniem.
Bardzo dziękujemy p. Ilonie – mamie Zosi, p. Wioli – babci Maciusia, p. Gosi – mamie Moniki i Antosia, p. Agacie – mamie Oli, p. Kasi – mamie Wiktorki, a w szczególności p. Tomkowi Kuczmie za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

sob1.jpg sob2.jpg

sob3.jpg sob4.jpg

sob5.jpg sob6.jpg

sob7.jpg sob8.jpg

sob10.jpg sob11.jpeg

sob9.jpg

Tekst i zdjęcia: Mariola Piech - dziękujemy!

Dodał: Piotr Szmidt, dnia 09.07.2018, 07:02komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews