TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7





  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Stanowice na Dożynkach Gminnych w Strzegomiu!
dg6.jpg

Dożynki są okazją do podziękowania za udane plony i zbiory. Nasze stanowickie dożynki - "Święto Chleba" - odbyły się w ubiegłą niedzielę.
Tegoroczne Dożynki Gminne rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice w Strzegomiu. Miłym dla nas akcentem były życzenia dla rolników w formie wiersza przedstawione przez naszą Panią Sołtys Zdzisławę Dmytrarz. Jej wiersz został nagrodzony brawami! Po mszy, korowód z wieńcami i chlebami udał się do Rynku, gdzie odbyły się dalsze uroczystości dożynkowe.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoiska przygotowane przez sołectwa w tym nasze ze Stanowic. Było na nim wiele potraw. Były też domowe ciasta i nalewki. Oryginalnie spisane zostało także menu (widać na ostatnim zdjęciu).

dg1.jpg dg2.jpg

dg3.jpg dg4.jpg

dg5.jpg

dgp.jpg
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 27.08.2018, 20:36komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews