TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Podzieliliśmy Fundusz Sołecki!
fs1.jpg

Wczoraj o godzinie 18.00 odbyło się zebranie mieszkańców, które zostało zwołane w związku z podziałem środków z Funduszu Sołeckiego. Przewodniczącą zebrania została wybrana Pani Sołtys Zdzisława Dmytrarz, a sekretarzem Pani Jadwiga Chmieliczek.
Na zebraniu obecny był także Pan Burmistrz Zbigniew Suchyta, który podsumował przedsięwzięcia zrealizowane prze gminę: remont przedszkola, remizy OSP, zakup szatni dla LKS, budowa odcinka chodnika na ulicy Strzegomskiej, budowa chodnika na ulicy Świdnickiej, remont nawierzchni ulicy Świdnickiej. Podziękował za współpracę w czasie mijającej kadencji i przedstawił planowane przedsięwzięcia: budowę chodników, remont dróg, budowę sali gimnastycznej, remont dachu remizy OSP. Pan Burmistrz odpowiadał także na zadawane pytania dotyczące spraw nurtujących naszych mieszkańców.
Następnie przeszliśmy do planowania zadań ze środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego. Do podziału mieliśmy 39185 złotych. Zgromadzeni przedstawiciele różnych organizacji przygotowali i przedstawili propozycje zadań do realizacji. Po ich przedstawieniu i dyskusji mieszkańcy podjęli uchwałę, w której ujęto zamontowanie monitoringu w naszej wsi. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Określono również, że w przypadku pozostania jakiejś sumy pieniędzy dofinansowany zostałby zakup sprzętu komputerowego dla ZSP oraz dofinansowanie dla LKS na remont ławek i montaż zraszaczy.
Po zebraniu spotkała się Rada Sołecka, która przyjęła następujący porządek swoich obrad:
1) omówienie działań podjętych od ostatniego zebrania: przygotowanie wieńca, Święto Chleba, udział w Dożynkach Gminnych, prowadzenie kroniki, naprawa słupów telegraficznych, przygotowanie solarów przy drodze do cmentarza
2) Rozliczenie Święta Chleba - Pani Sołtys podziękowała wolontariuszom i sponsorom. Rada Sołecka przekazała 1800 złotych z zarobionych środków na budowę ołtarza
3) Rozliczenie Dożynek Gminnych - Pani Sołtys podziękowała wolontariuszom.
4) Bal Seniora - 20.10.2018
5) Obchody Święta Niepodległości - 10.11.2018 o godzinie 15.00
6) Organizacja wycieczki
7) Sprawy różne
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 04.09.2018, 19:49komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews