TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Bardzo udany Festyn naszej OSP!
F1.jpg

W sobotnie popołudnie, przy sprzyjającej pięknej pogodzie, do parku przy Świetlicy Wiejskiej w Stanowicach przybyło wielu ludzi. Okazją był I Festyn, który zorganizowali nasi strażacy i ich przyjaciele. Niezawodnie przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Strzegomia Pan Zbigniew Suchyta, Pani Sołtys Zdzisława Dmytrarz, Dyrektor ZSP Stanowice Pani Katarzyna Wójcik, właściciel firmy DROG –ZIEM Pan Zbigniew Wysoczański, Kierownik Zakładu Zielarskiego „Herbapol” Pan Czesław Papież, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu Pan Piotr Szmidt.
Uroczystość rozpoczął swoim wystąpieniem Prezes OSP Stanowice Pan Krzysztof Kuczma, który podziękował Panu Burmistrzowi za finansowanie działalności, podziękował także wielu osobom za pomoc i wsparcie.
Ciepłe słowa do strażaków skierował także Pan Burmistrz Zbigniew Suchyta, który podziękował strażakom za ich ofiarną i niezawodną służbę, a także złożył im życzenia z okazji ich święta.
Pani Dyrektor Katarzyna Wójcik podziękowała strażakom za dotychczasową współpracę wręczając efektowne tablo ze zdjęciami strażaków i przedszkolaków z projektu „Są wśród nas”.
Duże emocje wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków, którego tematyką była nasza straż pożarna. Zgłoszono wiele prac – aż dwadzieścia pięć, które wyeksponowano w parku. Najlepszą pracę wykonała rodzina Dudek, drugie miejsce zajęła praca rodziny Cichoń, a trzecie miejsce praca rodziny Jabczyk i rodziny Kozakiewicz. Cenne nagrody ufundowali strażacy.
Kolejnym emocjonującym punktem programu były występy dzieci z przedszkola, które przygotowały Pani Kazimiera Szmidt, Pani Ewa Chmielińska oraz Mariola Piech. Ich świetne występy publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Duże zaciekawienie wzbudził pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która do gaszenia wprawdzie niewielkiego, ale prawdziwego ognia, użyła znanego i budzącego zawsze wielkie zaciekawienie małego wozu strażackiego oraz małej pompy. Starsi strażacy także pokazali co potrafią – najpierw pokazali akcję w aparatach tlenowych, a później efektownie gasili płonący olej.
Niemałą sensację wywołały zabytkowe pojazdy m.in. Warszawy, Wołga, Polonez, „Maluchy” i „Garbusy” – niektórym udało się nawet nimi przejechać.
Dla licznie zgromadzonych przygotowano także bogatą ofertę „dla ciała” m.in. smaczny bigos, grochówka, wiele innych smakołyków i zabawę taneczną, którą od strony muzycznej zapewnił Mania Band.
Festyn świetnie się udał, a Pan Prezes OSP dziękuje wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Już dzisiaj Pan Prezes zaprasza za rok na kolejny festyn.

F24.jpg F22.jpg

F13.jpg F21.jpg

F20.jpg F19.jpg

F18.jpg F17.jpg

F16.jpg F15.jpg

F14.jpg F11.jpg

F10.jpg

F12.jpg

F23.jpg F9.jpg

F2.jpg F3.jpg

F4.jpg F7.jpg

F5.jpg F6.jpg

Zdjęcia: Stanisław Baka - dziękujemy!
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 20.05.2019, 20:11komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews