TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Udane Święto Chleba za nami!
sc6.jpg

"Święto Chleba" - nasze lokalne dożynki - zorganizowane zostały już po raz dwunasty! Organizatorami, podobnie jak w poprzednich latach, byli: Rada Sołecka, Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice.
Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą dożynkową, którą odprawił ksiądz proboszcz Sławomir Marek. Pani Sołtys Zdzisława Dmytrarz odczytała napisany specjalnie na tę okazję wiersz i razem z Panem Stanisławem Baką wręczyła księdzu bochen chleba. Po mszy korowód z wieńcem na czele przeszedł do parku przy Świetlicy Wiejskiej.
W trakcie części oficjalnej głos zabrała Pani Sołtys Zdzisława Dmytrarz, która powitała zaproszonych gości, rolników oraz wszystkich przybyłych.
Tradycyjnie odbyły się także konkursy, degustacje potraw. Przygotowano także zabawy i gry dla dzieci. Zabawa taneczna zakończyła nasze święto.
Na organizację "Święta Chleba" pozyskano pieniądze od: Gminy Strzegom - 1500 złotych, Starostwa Powiatowego w Świdnicy - 750 złotych, Dolnośląskiej Izby Rolniczej - 500 złotych, Funduszu Regionu Wałbrzyskiego - 500 złotych. Dziękujemy!

sc9.jpg sc4.jpg

sc3.jpg sc5.jpg

sc7.jpg sc8.jpg

sc10.jpg sc11.jpg

sc12.jpg sc13.jpg

sc14.jpg sc15.jpg

sc16.jpg sc17.jpg

sc18.jpg sc19.jpg

Zdjęcia: J. Chmieliczek, S. Baka - dziękujemy!
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 19.08.2019, 22:03komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews