TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

40 lat sprawowania funkcji sołtysa!
DSC_1059.jpg

Dzisiaj mija 40 lat sprawowania funkcji sołtysa przez Panią Zdzisławę Dmytrarz. To absolutny rekord! Jak do tego doszło? Niech opowie sama:
"10 czerwca 1980 roku, z rąk naczelnika Strzegomia przejęłam, w imieniu męża, insygnia sołtysa. Pomagałam mu w pełnieniu tej społecznej funkcji, a w następnych wyborach społeczność wiejska mnie powierzyła ten mandat. Trwa to do dziś. Lubię pracować dla dobra wsi – jest to moja pasja. Od najmłodszych lat angażowałam się w pracę społeczną – przynosiła mi ona satysfakcję. Myślę, że człowiek powinien (tak jak w piosence Stanisława Sojki): „Życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to jest, aby z boku stać, lecz aby żyć siebie samego trzeba dać”.
Za całokształt pracy 21 września 1983 roku zostałam odznaczona „Złotym krzyżem zasługi”.
W 1998 roku przeszłam na emeryturę, mogę jeszcze bardziej angażować się w życie wsi. Stąd aktywnie uczestniczyłam w powołaniu Rady Parafialnej, której głównym celem jest dbałość o zabytek pierwszej klasy – kościół, Stowarzyszenia Mieszkańców Na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice – 2005 rok, które zdobywa fundusze na różnorodne cele. Śpiewam w od dwudziestu lat w chórze parafialnym. W wolnych chwilach dziergam na drutach, szydełkuję, piszę wiersze – nie mam czasu na nudę.
W 2002 roku Rada Sołecka zgłosiła mnie do Konkursu „Sołtys Roku” – otrzymałam wyróżnienie, powtórzyła to wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w 2009 roku – zdobyłam tytuł „Sołtys Roku 2008”. Jest to miłe i nobilitujące do dalszego działania.
Jestem członkiem wspierającym OSP Stanowice i 21 lutego 2012 roku otrzymałam brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”.
W 2013 roku otrzymałam tytuł „Zasłużony dla wsi Stanowice”.
W 2015 roku z rąk burmistrza Strzegomia pan Zbigniewa Suchyty otrzymałam tytuł „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”.”
W 2019 roku otrzymałam tytuł "Honorowy Obywatel Strzegomia".
Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 10.06.2020, 20:12komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews