TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Uwaga rolnicy - drugie podejście do usuwania folii rolniczej!
urząd.jpg

Burmistrz Strzegomia informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: "Usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej". Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.
Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
Niezbędnym do realizacji programu jest zebranie informacji dotyczących posiadanych przez mieszkańców gminy Strzegom odpadów pochodzących z działalności rolniczej, tj.:
• folii rolniczych,
• siatki i sznurka do owijania balotów,
• opakowań po nawozach,
• big bagów.
W związku z powyższym mieszkańcy, zainteresowani usunięciem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, muszą złożyć ankietę celem inwentaryzacji odpadów z działalności rolniczej. Wypełnione ankiety należy składać w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu - Rynek 38, 58-150 Strzegom pok. 16 (Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi) w terminie do 9 września 2021 r. Wzór ankiety można pobrać w tut. urzędzie w pok. 16 oraz ze strony internetowej urzędu.
Telefon kontaktowy w sprawie ankiet: 74 85 60 570 (Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi).
Po dokonaniu oceny ankiet z inwentaryzacji podjęta zostanie decyzja o możliwości pozyskania przez gminę Strzegom dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Źródło: www.strzegom.pl
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 02.09.2021, 20:48komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews