TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Nasi strażacy we władzach gminnych!
zj1.jpg

W remizie strażackiej OSP w Strzegomiu 8 grudnia br. odbył się Zjazd Oddziału Miejsko–Gminnego Związku OSP RP w Strzegomiu. Jego celem było przedstawienie i podsumowanie działalności zarządu za okres ostatnich pięciu lat tj. od 2016 do 2020 r., zatwierdzenie składu nowego zarządu, wybór Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świdnicy, a przede wszystkim wytyczenie zadań dla władz związkowych na najbliższe 5 lat.
Warto wspomnieć, że związek wykonuje zadania o charakterze użyteczności publicznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i bezpieczeństwa powszechnego. Wspiera różnorodne formy pracy kulturalno–oświatowej, popularyzuje dorobek historyczny ruchu strażackiego, rozwija działalność artystyczną i sportową w ochotniczych strażach pożarnych.
Uczestnicy zjazdu uczcili chwilą ciszy pamięć działaczy zmarłych w okresie od poprzedniego zjazdu oraz pamięć ks. Józefa Wróbla, kapelana gminnego strażaków, który odszedł od nas w 2017 r.
Sprawozdanie z działalności zarządu złożyła druhna Urszula Olszewska, dotychczasowa prezes zarządu, a z działalności operacyjno–technicznej - komendant zarządu druh Józef Jabłoński.
Prezes Urszula Olszewska, podsumowując swoje wystąpienie, podkreśliła, że profesja ochotniczego pożarnictwa jest fenomenem społecznym. - Siłą Ochotniczej Straży Pożarnej jest to, że jest ona organizacją w pełni dobrowolną, opartą na inicjatywie społecznej. Ludzie, którzy w niej działają, łączy troska o obronę wspólnego dobra przed żywiołem. Są strażakami, kiedy zachodzi potrzeba – mówiła w trakcie swojego wystąpienia Urszula Olszewska. I właśnie za tę niewymierną służbę, której nie da się przełożyć na pieniądze, ustępująca prezes serdecznie podziękowała wszystkim strażakom-ochotnikom. Ustępujący zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium za swoją działalność za miniony okres.
Podziękowania za wieloletnią współpracę skierowano również do władz samorządowych naszej gminy: burmistrza Strzegomia - Zbigniewa Suchyty, zastępcy - Wiesława Witkowskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej - Tomasza Marczaka i radnych, do prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Świdnicy - Alicji Synowskiej oraz komendanta powiatowego PSP w Świdnicy - Dariusza Budkiewicza.
Zjazd podjął szereg uchwał - m.in. zatwierdził skład nowego zarządu, którego członkami są przedstawiciele wszystkich OSP działających w naszej gminie. Nowym prezesem został Stanisław Kubiak, wiceprezesem – Sylwester Ratajczyk, komendantem – Marcin Zabijak, sekretarzem - Krzysztof Kuczma, skarbnikiem - Paweł Kopeć, zaś członkiem prezydium - Grzegorz Ratajski. Członkami zostali: Artur Grajny, Ireneusz Biernat, Józef Jabłoński, Czesław Sołtysik, Mariusz Branicki i Paweł Angrys. Wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie: przewodniczący Stanisław Zięba, wiceprzewodniczący Marcin Szmidt oraz sekretarz Tomasz Mikołajczak.
Zjazd, doceniając dotychczasową działalność Urszuli Olszewskiej, nadał jej tytuł honorowego prezesa zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzegomiu. Była już prezes swoją funkcję piastowała nieprzerwanie od kwietnia 2003 r. do grudnia br. Jak wcześniej zapowiedziała, nie kandydowała w nowej kadencji na żadną z funkcji w zarządzie.

zj2.jpg zj3.jpg

Źródło: www.strzegom.pl
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 14.12.2021, 20:39komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews