TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Taki był rok 2021 - podsumowanie!
Mamy już rok 2022. Przyszedł czas na podsumowanie minionego roku 2021, który okazał się rokiem pod wieloma względami wyjątkowym - wybraliśmy te najważniejsze. W każdym miesiącu coś ciekawego się zdarzyło. I tak:
Styczeń
140162300_1400968000246323_45776639932625300_o.jpg 140339627_1400968030246320_2046256603095771434_o.jpg
Dnia 20.01.2021 Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice podpisało z Lokalna "Szlakiem Granitu" umowę o powierzenie grantu w kwocie 12.716 zł na zadanie pod nazwą "Poznajmy się bliżej - potyczki sąsiedzkie".
Luty
maka.jpg
Z cyklu "Historia Stanowic" - znalezisko w starej stodole. Napis głosi: "IN DICH EWIGER SETZE ICH MEIN VERTRAUEN FUR DICH ALLEIN WILL ICH NUR BAUEN", co oznacza: "W Tobie składam moje wieczne zaufanie, dla Ciebie samego chcę budować".
Marzec
sołtys.jpg
Z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyło się dzisiaj zebranie wiejskie. Prowadziła je Pani Sołtys Zdzisława Dmytrarz. Głównym tematem był fundusz sołecki, a dokładnie jego zmiana. Chodzi oto, że dokonany podział dokonany na 2020 rok musiał zostać zmodyfikowany.
Kwiecień
prw2.jpg prw1.jpg
W poniedziałek 12 kwietnia odwiedził naszą wieś Pan Redaktor Polskiego Radia Wrocław, który spotkał się z nami po to, żeby nagrać audycję, która była zaprezentowana na antenie. Audycję można było usłyszeć w trzy kolejne soboty między godziną 12.00 a 16.00. Staraliśmy się pokazać możliwie pełny obraz naszej wsi - ludzi, działania, ciekawe miejsca oraz zamierzenia.
Maj
m11.jpg

Wczoraj po południu zakończyło się głosowanie w Konkursie Polskiego Radia Wrocław na najciekawszą wieś Dolnego Śląska. Będąc w nominowanej piątce zajęliśmy drugie miejsce. Otrzymaliśmy 1911 głosów!
Czerwiec
DSC_0425.JPG
Odbyły się warsztaty w ramach projektu "Poznajmy się bliżej" - potyczki sąsiedzkie". Zaproszonym gościem był Pan Robert Wagner, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział o swoich produktach, zdrowym żywieniu i przepisach na zdrowe życie. Odbyły się warsztaty kulinarne, a przygotowane produkty zostały rozprowadzone w niedzielę pod kościołem.
Lipiec
kowos.jpg
W ramach projektu „Poznajmy się bliżej - potyczki sąsiedzkie” odbył się „Konkurs Wiedzy o Stanowicach i Międzyrzeczu”. Wzięło w nim udział siedem uczennic z naszej szkoły. Odpowiedziały na pytania – dotyczące mieszkańców, zabytków, ciekawostek. Najlepiej test rozwiązała Anna Śmierciak, drugie miejsce zajęła Wiktoria Świerad, a trzecie Oliwia Skóra.
Sierpień
IMG-20210829-WA0063.jpg
XIV „Święto chleba” za nami. Odbyło się 28.08.2021r. Pogoda, choć ostatnio kapryśna, dopisała i wszystko się udało: wieniec przygotowany przez członków stowarzyszenia i rady sołeckiej i zaniesiony przez rolników oraz członków stowarzyszenia do kościoła poświęciliśmy na mszy świętej. Prace konkursowe w sześciu konkursach: regionalny chleb, kołacz, potrawę, nalewkę, kompozycje żniwną i literackim zostały ocenione przez komisję konkursową w osobach: Zbigniew Wysoczański, ksiądz Sławomir Marek, Teresa Stopa. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
Wrzesień
DGCZ.jpg
Nasza reprezentacja na Dożynkach Gminnych w Strzegomiu to: Rada Sołecka z Panią Sołtys Zdzisławą Dmytrarz na czele oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Mieszkańców Na rzecz Rozwoju Wsi Stanowice. Nasi przedstawiciele rozstawili efektowne stoisko, w którym można było kupić potrawy, ciasta oraz napoje. Przygotowane smakołyki cieszyły się dużą popularnością i prawie wszystko szybko się sprzedało. Stoisko odwiedził Pan Burmistrz Zbigniew Suchyta, radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Panem Tomaszem Marczakiem na czele, posłowie i wielu mieszkańców.
Październik
świeradów1.jpg
Odbyła się zaplanowana wycieczka do Świeradowa. Naszym celem była "Ścieżka w chmurach (Sky Walk)", Park Zdrojowy i inne ciekawe miejsca w tym pięknym i uroczym kurorcie. Mieliśmy ogromne szczęście, gdyż pogoda nam dopisała - było słonecznie, trochę chłodno, a na górze wiało. Wszyscy byli zachwyceni wieżą widokową, a także samym Świeradowem. Był to bardzo udany wyjazd - wspólny mieszkańców Stanowic i Międzyrzecza - ukoronowanie zrealizowanego projektu "Potyczki sąsiedzkie - poznajmy się bliżej".
Listopad
IMG-20211113-WA0000.jpg
XXV Bal Seniora, który odbył się wczoraj wieczorem, zaliczyć można do bardzo udanych. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Pan Burmistrz Zbigniew Suchyta, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak, Pan Przewodniczący Rady Parafialnej Stanisław Baka z małżonką Bożeną oraz Pan Radny Rady Miejskiej Piotr Szmidt z małżonką Kazimierą.
Grudzień
wiata.jpg
Nareszcie stało się to, na co długo czekaliśmy. Pasażerowie czekający na pociąg na naszej stacji nie będą stać pod gołym niebem. Po wielu interwencjach, w tym Pana Burmistrza Zbigniewa Suchyty (za to bardzo dziękujemy!), władze PKP dotrzymały słowa i wiata w końcu została zamontowana.Dodał: Piotr Szmidt, dnia 02.01.2022, 19:24komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews