TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

15 – te „Święto Chleba” za nami!
sc1.jpg

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody uroczystość odbyła się zgodnie z planem i można zaliczyć ją do udanych. Wszystko dzięki zaangażowaniu członków Rady Sołeckiej, stowarzyszenia, druhów z OSP Stanowice, przyjaciołom i donatorom: Gminy Strzegom, Powiatu Świdnickiego, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Funduszu regionu Wałbrzyskiego, P.P. Katarzyny i Zbigniewa Wysoczańskich, P.P. Kazimiery I Piotra Szmidt, P.P. Edyty i Grzegorza Cichoń, P.P. Anny i Wojciecha Stępień, P.P. Doroty i Jacka Dmytrarz, P.P. Danuty i Józefa Kuczma, P.P. Bożeny i Stanisława Baka, P.P. Marzenie i Franciszkowi Burkiewicz, P.P. Jadwidze i Zbigniewowi Śmierciak, P.P. Urszuli i Władysławowi Bodniewicz, Stowarzyszeniu Mieszkańców Na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice, Radzie Sołeckiej Wsi Stanowice.
Dzięki wygranym grantom i hojności lokalnych sponsorów mogły odbyć się konkursy na regionalny chleb, kołacz, potrawę, nalewkę, kompozycję żniwną, poezję o chlebie i pracy rolnika, konkursy i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez panie instruktorki z SCK, także zabawa ludowa.
Podczas mszy został poświęcony i pobłogosławiony chleb i wieniec z tegorocznych zbiorów.
W trakcie uroczystości stanowicka kapituła , na czele z jej przewodniczącym Panem Piotrem Szmidtem, wręczyła Tomaszowi Słysz honorowy tytuł „Zasłużony dla wsi Stanowice”.
Uroczystość swoją obecnością uświetnił ksiądz proboszcz Sławomir Marek, zastępca burmistrza Strzegomia Pan Tomasz Marczak, przewodniczący rady Miejskiej Pan Piotr Szmidt, P.P. Katarzyna i Zbigniew Wysoczańscy, P.P. Lucyna i Jan Rosiek.
Rolnikom, gościom, druhom OSP, organizatorom i donatorom składam podziękowanie za zaangażowanie, obecność, zachowanie tradycji i kultywowanie naszego narodowego dziedzictwa.

sc2.jpg sc3.jpg

sc4.jpg sc5.jpg

sc6.jpg sc7.jpg

sc8.jpg sc9.jpg

sc10.jpg sc11.jpg

sc12.jpg sc13.jpg

sc14.jpg sc15.jpg

sc16.jpg

Tekst: Zdzisława Dmytrarz - dziękujemy!
Zdjęcia: Stanisław Baka - dziękujemy!
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 01.09.2022, 14:42komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews