TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Zgłoś zapotrzebowanie na węgiel!
263295.jpg

Burmistrz Strzegomia potwierdził udział naszej gminy w dystrybucji węgla na warunkach preferencyjnych dla uprawnionych gospodarstw domowych. Ustawa jest procedowana, natomiast gmina przygotowuje się do realizacji zadania.
Aby usprawnić proces zakupu węgla przez gminę oraz pośredniczenia w sprzedaży, uruchamiamy proces zbierania informacji na temat uprawnionych i zainteresowanych zakupem gospodarstw domowych – zgłoszenie zapotrzebowania nie oznacza zamównia węgla:
1. Zweryfikuj, czy Twoje gospodarstwo domowe jest uprawnione do zakupu węgla na zasadach preferencyjnych (Wg projektu węgiel mogłaby kupić osoba, której przyznano dodatek węglowy lub która ma wpisane lub zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Ciepła jako główne źródło ciepła – źródło węglowe).
2. Zgłoś zamiar zakupu do dnia 10 listopada 2022 numer pozytywnie rozpatrzonej decyzji o dodatku węglowym, dokładny adres nieruchomości, asortyment i ilość, którą zamierzasz kupić (węgiel lub ekogroszek - do max. 1,5 tony w 2022):
e-mail: info@zuk.strzegom.pl
telefonicznie w dni robocze od 8.00 do 12.00 – 74 8551 052
sołtysowi swojej wsi
3. INFORMACJA OPS STRZEGOM DOTYCZĄCA ZAŚWIADCZEŃ: 699 893 944
Przed zakupem węgla w cenie preferencyjnej dla gospodarstw domowych konieczne będzie uzyskanie od gminy zaświadczenia uprawniającego do zakupu.
Warunki nabycia, jak i weryfikacji wniosku przez gminę, mają być podobne jak przy wniosku węglowym. Węgiel od gmin będzie limitowany. Ministerstwo Aktywów Państwowych proponuje by do 31 grudnia 2022 r. limit wynosił dla gospodarstwa domowego 1,5 tony węgla. Kolejne 1,5 tony będzie można kupić do 31 stycznia 2023 roku.
Obecny status prawny na 25.10.2022:
Ustawa z dnia 20 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe przekazana została prezydentowi i marszałkowi Senatu.
Według procedowanej ustawy do 30 kwietnia 2023 r. samorządy będą mogły kupować preferencyjnie węgiel kamienny z przeznaczeniem dla gospodarstwa domowych.
Tona węgla sprzedawanego przez gminy ma kosztować maksymalnie 2 tys. zł (po stronie kupującego należy doliczyć koszt i organizację transportu do gospodarstwa domowego).
Węgiel, który trafi do gmin będzie pochodził w importu.
Źródło: www.strzegom.pl
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 01.11.2022, 20:52komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews