TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: Strona Główna ::.
Witamy w Serwisie Internetowym Wsi Stanowice – miejscu, w którym każdy
znajdzie coś dla siebie.

Portal został stworzony z myślą o jak najlepszej prezentacji naszej miejscowości w Internecie. Mamy nadzieję, że wizyta na stronie dostarczy Państwu wiele interesujących informacji o naszej wsi, jej mieszkańcach oraz najistotniejszych wydarzeniach.

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w czacie oraz wiadomościach. Liczymy, że witryna przypadnie Wam do gustu i będzie przez Państwa często odwiedzana.

Tadeusz Murdza wyróżniony!
Tadeusz Murdza.jpg


W sobotę 11 listopada br. w Strzegomiu odbyły się przepiękne – pełne patriotyzmu - uroczystości dot. 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w których udział wzięli nasi mieszkańcy oraz zaproszeni goście.
Obchody rozpoczęły się od uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt i odegrania hymnu narodowego na skwerze przy pomniku Trójcy Św. przy Bazylice Mniejszej w Strzegomiu oraz mszy św. w imieniu Ojczyzny pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Mendyka, biskupa świdnickiego, w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego – 10. Brygady Logistycznej w Opolu.
Następnie w uroczystym przemarszu wszyscy udali się na skwer przy pomniku Ignacego Jana Paderewskiego. W swoim przemówieniu burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta podkreślał, jak ważna jest pamięć o historii narodu oraz przekazywanie prawdy historycznej następnym pokoleniom. W planie uroczystości nie mogło zabraknąć przejmującego Apelu Pamięci oraz salwy honorowej. Tę część uroczystości zakończyło złożenie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli poszczególnych delegacji pod pomnikiem Paderewskiego.
W SCK odbyła się część kulturalna, w której przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się Kostrzanie oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.
Tradycyjnie wręczono też honorowe odznaczenia naszym mieszkańcom. Honorowe tytuły „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej” otrzymali: Leokadia Bodnar, Wiesława Falkiewicz, Wanda Witka, Zofia Cholewa, Krystyna Gielata, Bolesław Cyga, Krzysztof Wtorkiewicz, Adam Dziedzic i Tadeusz Murdza.
Tekst i zdjęcie: www.strzegom.pl
Dodał: Piotr Szmidt, dnia 15.11.2023, 09:56komentarze [0]

[Nie można komentować.] [Wróć do newsów]


Wiadomość
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
Komentarze zostały wyłšczone.

Powered by PsNews