TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNETYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
1 2 3 4 5 6 7

  • ODWIEDZINY:
    aby zobaczyć dokładne
    statystyki, należy kliknąć na licznik

    Online:


.:: ROWERY ::.
Do naszej grupy należą na razie 3 osoby:

Darek Wilk (Ksywka: Kudłaty; Specjalizuje się w: DH, FR)
Radek Kordy (Ksywka: Topór; Specjalizuje się w: Street, Dirt)
Paweł Góralski (Ksywka: Powder; Specjalizuje się w: Street, Dirt)


Dyscypliny, które uprawiamy to:

Downhill (DH) – polega na zjeździe po bardzo stromej trasie, posiadającej liczne przeszkody terenowe. Zawodnicy są wypuszczani pojedynczo na trasę, a o zwycięstwie decyduje czas przejazdu.
Freeride (FR) – przypomina nieco DH, ale ma mniej formalny charakter, mający w zamyśle przypominać "wolny" styl uprawiania zjazdów z lat 80. Zawody FR mają zawsze mało sformalizowane zasady, które różnią się między sobą, zależnie od tego, kto je organizuje. W klasycznym przypadku polegają one na starcie ze szczytu wzgórza i dotarciu dowolnie wybieraną przez zawodników trasą do mety położonej u jego stóp. W jednych wariantach mierzony jest czas przejazdu, a w innych decyduje kolejność dotarcia do mety.
Street – polega na wykorzystywaniu przeszkód wytworzonych przez człowieka, czyli np. murków, poręczy, schodów itp. do robienia trików i skakania.
Dirt – polega na wykonywaniu trików podczas skakania na specjalnych torach tzw., dirtach, które są utworzone ze specjalnych hopek połączonych w sekcje rytmiczne.

Oto aktualne zdjęcia rowerów:Kudłaty:


Topór:


Powder:


Jeździmy niezbyt długo i na razie mamy niewiele zdjęć z naszych wypadów, ale na pewno będzie ich przybywać. Oto niektóre z nich:

 

 

 

 Na tym festiwalu miał wielką przyjemność uczestniczyć tylko jeden z nas a mianowicie Kudłaty. Trzeba też wspomnieć, ze w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Mechaników Rowerowych Kudłaty zajął 6 miejsce ( konkurował z mechanikami z np. Bikershopu, Extremeshopu, North Shora i innymi). W tym roku postaramy się być wszyscy!!!

W tym roku 21 marca na Festiwalu Nauki w Zespole Szkół Mechanicznych Kudłaty miał wykład wraz z prezentacją o ekstremalnych odmianach MTB pt: „EKSTREMALNA MIŁOŚĆ” (bez komentarza hehe). Sądząc z relacji uczestników tego wykładu był on ciekawy i przybliżył trochę nasze ulubione dyscypliny sportowe.

       

Oczywiście, kiedy tylko mamy czas jeździmy na Krzyżówce i ulicach.

Szczególne podziękowania dla DARIUSZA WILKA za zredagowanie tego artykułu